Primeri dejavnosti za spodbujanje ustrezne izreke glasov

Avtor: Nives Skamlič, Specialna pedagogika – logopedija, razvoj govorno-jezikovnih sposobnosti

Kategorija: Motnje v razvoju komunikacije, jezika in govora

Objavljeno: 05. 10. 2018

Igra: Balon

Za izgovarjavo sičnikov in šumnikov, pa tudi drugih glasov, je potrebna dobra kontrola izdihanega zraka. Govor nastaja, ko izdihan zrak prehaja preko glasilk, ki vibrirajo. Pihalne igre so del logopedske obravnave, kadar logoped oceni, da ima otrok s tem težave. Prav gotovo ima s kontrolo usmerjanja zračnega toka težave otrok, ki ob prehladu ne zna izpihati nosu.

Pihalne igre so za otroke zabavne, zato jih imajo radi. Lahko se izvajajo individualno ali skupinsko, material za takšno delo je preprost in pušča prosto pot domišljiji. Najpogosteje se izvajajo igre pihanja v papir, vato, lahke žogice, igre s pihanjem in ...