Na kaj paziti v pogovoru z otrokom, ki ima motnje govora?

Avtor: Nives Skamlič, Specialna pedagogika – logopedija, razvoj govorno-jezikovnih sposobnosti

Kategorija: Motnje v razvoju komunikacije, jezika in govora

Objavljeno: 09. 10. 2018

Napačna izreka ali izpuščanje glasov so lahko za razumevanje otrokovega govora moteči ali pa jih komajda opazimo. Ne glede na težavnost motnje lahko ta otroka spravlja v stisko, z napačnim ravnanjem pa to stisko še povečate. Vi ste vzor otroku, kako ustrezno poslušati sogovorca in kako pravilno govoriti.

Kaj je primerno ravnanje?

• Pridobite čim več informacij o otrokovi govorni motnji. Znanje o govornih motnjah vam bo pomagalo pri ravnanju z otrokom in ustvarjanju idej za različne aktivnosti.
  • Izgovarjava določenega glasu se med otroki močno razlikuje in različno vpliva na otrokovo komunikacijsko samozavest in njegovo sposobnost sporazumevanja. V predšolskem obdobju ste ...