Kako o čustvih in njihovem doživljanju ter sprejemanju pri otrocih, ki potrebujejo več

Avtor: Helena Klobasa, Delo v praksi

Kategorija: Vzgojne dileme

Objavljeno: 03. 10. 2018

1. Gnetenje gline in nemirni otroci, otroci z vedenjskimi težavami ali motnjo pozornosti

Pozitiven vpliv gnetenja gline se kaže tudi pri otrocih, ki so nemirni ali imajo vedenjske težave, motnje pozornosti ali so nagnjeni k agresiji. Nemalokrat se pri otroku pojavlja navedeno skupaj. Ker je otrok s tovrstnimi težavami vedno več, je dobro imeti zmeraj na razpolago glino ali druge materiale za gnetenje oz. stiskanje in mečkanje.

Dobro je, da skupaj z otrokom, ki se spopada s katero od prej omenjenih težav, iščemo njemu ustrezne materiale oz. dejavnosti. Praksa kaže, da »recept«, ki je deloval pri enem otroku, ni nujno ...