Strupene rastline na območju vrtca

Avtor: Irena Rozman Fattori, Krajinska arhitektura – urejanje igrišč in okolice vrtca

Kategorija: Igrišče in okolica vrtca

Objavljeno: 05. 10. 2018

Pri načrtovanju zunanjih igralnih površin ob vrtcih imamo v mislih vzpostavitev in medsebojno prepletanje prostorov ter ureditev, s katerimi spodbujamo otroško radovednost o naravi in naravnih pojavih, vplivamo na razvoj gibalnih sposobnosti in omogočamo izvedbo fantazijskih iger. Zunanja ureditev s svojo vsebino nadgrajuje oziroma dopolnjuje dejavnosti, ki potekajo v objektu.

Otroški radovednosti o naravi in naravnih pojavih zadostimo z vodenim opazovanjem sprememb, ki jih prinašajo letni časi, ter različnih pojavnih oblik rastlin in sezonskih živali.

V tem pogledu je pomembno, kakšne rastline izberemo za zasaditev (kombinacije drevja, grmovnic, trajnic, enoletnic, različnih dišavnic) in kam jih posadimo. V opazovanje rastlin vključimo ...