Zgodnja gibalna vzgoja gibalno oviranih otrok

Avtor: dr. Tjaša Filipčič, Specialna pedagogika

Kategorija: Delo z otroki s posebnimi potrebami

Zgodnja gibalna vzgoja ima pomembno vlogo v razvoju posameznika. Temelji na dinamični povezavi med otrokom, okoljem in gibalno dejavnostjo. Gibalna vzgoja zajema širok razpon pristopov in praks, ki so pomembne za učenje gibanja. Vključene so strategije, tehnike, prilagajanja okolja, dejavnosti, materialov. Otrok, ki je gibalno oviran razvija svojo gibalno kompetentnost (gibalne sposobnosti in gibalne spretnosti) do te mere, da bo polno, uspešno in z zadovoljstvom sodeloval v vsakodnevnih dejavnostih doma, v vrtcu in v prostočasnih dejavnostih. Smiselno je izkoristiti zgodnje otroško obdobje, kjer ima otrok, navkljub težavam, željo po gibanju. Dodatni cilj gibalne vzgoje je pridobiti zadostno mero kompetentnosti, da ...

Za ogled celotne vsebine morate biti registriran uporabnik .