O matematiki v vrtcu

Avtor: Barbara Japelj Pavešić, Zgodnja matematika v vrtcu

Kategorija: O matematiki v vrtcu

Predlogi dejavnosti izhajajo iz osnovnih ugotovitev o delu v vrtcu na področju matematike v času od uvedbe kurikula za vrtce in smo jih zaznali v stikih z vzgojitelji, ravnatelji in učitelji vzgojiteljev.

image234.jpg

Upoštevamo izsledke mednarodnih raziskav o pomenu in značilnostih zgodnjega znanja matematike za razvoj otrokovega mišljenja:

• Skupinske dejavnosti so potrebne Matematika je vstopila v vsakdanje delo v vrtcu. Vzgojiteljem se zdi samoumevno, da jo zavestno uporabljajo večino časa z otroki, razumejo tudi, da so si otroci po razvoju matematičnega mišljenja različni med seboj. V skladu z osnovnim priporočilom kurikula so otroci v večini vrtcev deležni kratkih, hitrih, spontanih, individualnih ...

Za ogled celotne vsebine morate biti registriran uporabnik .