Dan oblik

Avtor: Barbara Japelj Pavešić, Zgodnja matematika v vrtcu

Kategorija: Kaj lahko počnemo

Objavljeno: 18. 2. 2022

Na dan geometrijskih oblik so dejavnosti osredotočene na spoznavanje geometrije v različnih kontekstih. Podobno kot pri dnevu številk je pozornost do te matematične vsebine pomembna, da v matematično dejavnost pritegne otroke, ki potrebujejo več časa, da se vključijo. Geometrija je zastopana v dejavnostih vrtcev predvsem v obliki spoznavanja teles in likov ter poimenovanja predmetov, ki jih ponazarjajo. V predlogu bomo opisali naprednejše dejavnosti spoznavanja in igranja z liki in telesi.

Geometrijska telesa
Geometrijski liki

Namen

Otroci napredujejo pri prepoznavanju likov in teles, vse bolj natančno jih kategorizirajo in spoznavajo njihove geometrijske lastnosti. V zaporedju iger in povezav likov in teles z vsakdanjim življenjem je ...