Družba v vrtcu

Avtor: dr. Nada Turnšek, Zgodnje družboslovje

Kategorija: O družbi v vrtcu

V kurikularni okvir Družba se uvrščajo vsebine, ki se ukvarjajo z odnosom med otrokom oz. posameznikom ter njegovim socialnim, kulturnim in fizičnim okoljem; predstavljene so v priročniku Otrok v vrtcu (Marjanovič Umek, 2001). V nadaljevanju predstavljamo nekaj ključnih izhodišč sodobnejših načinov učenja o družbi.

image231.jpg

Ena ključnih nalog vrtcev je, da pomagajo otrokom oblikovati dejaven odnos do okolja, ljudi in kulture. Primarni namen izbire in zasnove družboslovnih dejavnosti je torej vzgoja za družbeno angažirano delovanje, ki jo nekateri opredeljujejo tudi kot vzgojo za dejavno državljanstvo. Predpostavlja izbiro tistih vsebin in metod, ki ne postavljajo otrok zgolj v vlogo opazovalcev družbenega dogajanja ...

Za ogled celotne vsebine morate biti registriran uporabnik .