Objavljen je Javni razpis za financiranje oddelkov krajših programov v vrtcih v šolskem letu 2021/2021

Kategorija: Pravni predpisi

Objavljeno: 26. 11. 2021

Na spletni strani MIZŠ je objavljen Javni razpis za financiranje oddelkov krajših programov v vrtcih v šolskem letu 2021/22 je namenjen javnim vrtcem , ki bodo organizirali oddelek krajšega programa v trajanju 240 ur za otroke, ki še niso bili vključeni v vrtec in bodo do konca leta 2021 dopolnili starost pet let.

Cilj krajših programov je povečati število vključenih otrok v sistem vzgoje in izobraževanja. Eden izmed strateških ciljev na področju predšolske vzgoje namreč je, da se v organizirano obliko predšolske vzgoje vključi čim več otrok drugega starostnega obdobja in še posebej, da se zagotovi 100 % vključenost otrok v vrtec v letu pred njihovim obveznim vstopom v osnovno šolo.

Rok za prijavo je 30. april 2022.

Besedilo razpisa in ostala razpisna dokumentacija je na voljo TUKAJ.