Novela Zakona o vrtcih je začela veljati 24. 2. 2021, oprostitev plačila vrtca pa od 1. 9. 2021

Avtor: mag. Domen Petelin,

Kategorija: Pravni predpisi

Objavljeno: 07. 4. 2021

Normativ za kombinirani oddelek

Prvi odstavek 17. člena Zakon o vrtcih se spremeni tako, da se glasi: »Število otrok v oddelku prvega starostnega obdobja ne sme presegati dvanajst otrok, v oddelku drugega starostnega obdobja dvaindvajset otrok in v kombiniranem oddelku sedemnajst otrok. V kombiniranem oddelku je lahko največ sedem otrok prvega starostnega obdobja. Za vsake tri otroke drugega starostnega obdobja manj se lahko poveča število otrok prvega starostnega obdobja za enega otroka«.

V dosedanjem Zakonu o vrtcih normativ za število otrok v kombiniranem oddelku do novele ni bilo določen. Normativ za kombinirane oddelke je bil do zdaj določen le v ...

Za ogled celotne vsebine morate biti registriran uporabnik .