Nov Zakon o obravnavi otrok in mladostnikov s čustvenimi in vedenjskimi težavami ter motnjami v vzgoji in izobraževanju (UL RS št. 200/20) je začel veljati 13. 1. 2021

Kategorija: Pravni predpisi

Objavljeno: 09. 2. 2021

Glavni cilj zakona je vzpostaviti enotno sistemsko rešitev celostne obravnave otrok s čustvenimi in vedenjskimi motnjami v vzgojnih zavodih, ki so vpeti v delo različnih resorjev, in omogočiti oblikovanje strokovnih centrov, ki bodo lahko ponujali tudi preventivne dejavnosti otrokom v vrtcih in šolah; to bo prispevalo k čimprejšnji pomoči in s tem morebiti kasnejšim namestitvam.

Katere so najpomembnejše rešitve, ki jih prinaša zakon?

1.Vzpostavlja se mreža strokovnih centrov, ki sami ali v sodelovanju z drugimi vzgojnimi zavodi zagotavljajo celostno pomoč otrokom in mladostnikom s čustvenimi in vedenjskimi težavami in motnjami v posameznih regijah. Novih centrov ni, ohranja se obstoječa ...

Za ogled celotne vsebine morate biti registriran uporabnik .