Brezplačni spletni seminar za naročnike - Prilagoditev higienskih ukrepov pri pripravi in postrežbi obrokov v vrtcu in šoli zaradi

Kategorija: Pravni predpisi

Objavljeno: 11. 5. 2020

Zaradi omejevalnih ukrepov pri epidemiji s COVID-19 so vrata zaprli vsi slovenski vrtci in šole. Ali razmišljate tudi o tem: "Kaj se bo zgodilo po odprtju?" Čeprav posebno priporočilo NIJZ in drugih pristojnih institucij še vedno ni na voljo, bo pa do sedaj zadostne preventivne ukrepe treba zaostriti! Z nami preglejte najpogostejše pomanjkljivosti in napake na področju higiene prehrane. Svetovali bomo tudi, kako delovne postopke na novo opredeliti v sistemu HACCP in kako preoblikovati in dopolnjevati šolska pravila pri prehranjevanju, pa tudi kako otrokom, učence, dijakom ter njihovim staršem razložiti preventivne ukrepe, da se dejansko upoštevajo.

Predavateljica dr. Mojca ...

Za ogled celotne vsebine morate biti naročnik.
Oglejte si prednosti portala.